Punica Granatum - remedium na choroby prostaty i serca - Apteka? Sklep? Sklep internetowy? Gdzie kupi? sok z granatu?

Sok z granatu - remedium dla serca i prostaty


Co drugi mężczyzna po pięćdziesiątce cierpi z powodu prostaty


   Statystyki medyczne co roku potwierdzają ten stan. Co roku instytucje naukowe dają nam też nowe nadzieje na rozwiązanie problemów z prostatą. Kilku badaczy zajmujących się tym problemem od strony naukowej wzięło na warsztat wyciągi z owoców granatu. Być może wkrótce okaże się czy remedium na problemy z prostatą będzie sok z granatów?

Sok z granatów - pomoc w schorzeniach prostaty


   Problemy z prostatą objawiają się niemożnością oddania moczu i związanym z tym bólem. Najgroźniejszym schorzeniem prostaty są zmiany nowotworowe w tym narządzie stercza. Naukowe instytucje medyczne z całego świata przeprowadziły szereg badań nad możliwościami zapobiegania i leczenia schorzeń prostaty. Wyniki tych badań rzucają jasne światło na naturalne remedium jakim jest owoc granatu. Wedle tych badań bogaty w polifenole naturalny sok z owoców granatu może przyczynić się do utrzymania w zdrowiu narządu prostaty.

Przegląd Urologiczny - polifenole z granatu    W "Przeglądzie Urologicznym" - czasopiśmie tematycznym Polskiego Towarzystwa Urologicznego pojawił się artykuł o wpływie polifenoli zawartych w granacie na hamowanie wzrostu raka prostaty. Efekt ten tłumaczony jest współdziałaniem polifenoli przeciwzapalnych, antyoksydacyjnych i fitohormonalnych, które wykazują pozytywne działanie na system immunologiczny organizmu. Zaobserwowano też, że przefermentowane polifenole wykazywały wyższą bioaktywność.W badaniu z udziałem chorych na raka stercza poddanych terapii polifenolami z owoców granatu wykazano średnio czterokrotne wydłużenie okresu podwojenia poziomu PSA (antygenu swoistego dla prostaty). PSA jest używane jako narzędzie wczesnego wykrywania raka gruczołu krokowego. Polifenole granatu uwolniły wszechstronne mechanizmy działania antyrakowego.
   Badania te są obecnie kontynuowane we współpracy z amerykańską jednostką naukową National Cancer Institute. Z wynikami tych i innych badań można się zapoznać tutaj (publikacje w języku angielskim)

Sok z granatu - eliksir młodości


Polifenole z granatu    Polifenole znane są ze swoich właściwości antyoksydacyjnych. Stąd, przez wzgląd na wysoką zawartość polifenoli, sok z granatu nazywany jest eliksirem młodości. Badania wskazują również na pozytywny wpływ spożywania soku z granatów przy schorzeniach mięśnia sercowego, miażdżycy. Wśród efektów spożywania soku z granatów wskazano na uelastycznienie naczyń krwionośnych oraz wpływ na utrzymanie „dobrego” cholesterolu we krwi.

   Informacje te cieszą się pozytywnym i gwałtownie rosnącym zainteresowaniem w środowiskach medycznych, a w szczególności wśród osób cierpiących na w/w schorzenia. Wszystko wskazuje na to, że owoc granatu stanie się powszechnym i ogólnie dostępnym swoistym panaceum, na które tak bardzo czekamy.

Badania nad sokiem z granatów


Testy wykazały, że sok z granatów zmniejsza efekty obciążenia komórek naczyń krwionośnych człowieka poprzez pobudzanie wytwarzania tlenku azotu, który wspiera udrażnianie tętnic i ułatwia przepływ krwi. Naukowcy uważają, że przyczyną jest bardzo wysoka zwartość przeciwutleniaczy, wyższa niż w soku z żurawin, z jagód a nawet w czerwonym winie. (Nigris, F. proceedings of the National Academy of Science, 21 marca 2005, t. 102, str. 4896-4901).

Sok z granatów zawiera dużą ilość różnorodnych skoncentrowanych flawonoidów, polifenoli w tym tanin i antocyjanin.

Istnieje prawdopodobieństwo, że pacjenci wysokiego ryzyka mogą uniknąć operacji bypass pijąc po prostu sok z granatów, uważa dr Michael Aviram z Wydziału Medycyny Izraelskiego Instytutu Technologii "Technion" w Hajfie.

Roger Corder z londyńskiego William Harvey Research Institute twierdzi, że pod względem efektu terapeutycznego, wypicie jednej szklanki soku z granatów jest równoważne wypiciu dwóch szklanek wina, dziesięciu szklanek zielonej herbaty lub sześciu szklanek kakao, z których to produktów wszystkie zawierają flawonoidy.

Dobry sok z granatów z BIO upraw


Wytwórnia Sanct Bernhard to ponad 100 lat bogatych zielarskich tradycji. Od 1903 roku marka Sankt Bernhard jest synonimem wysokiej jakości produkowanych preparatów. Znana ze skutecznych preparatów naturalnych i produktów do pielęgnacji ciała. Już setki tysięcy klientów skorzystało z doświadczenia i fachowej wiedzy w zakresie doboru i kompozycji substancji leczniczych.

Sok z granatów Sanct Bernhard jest sokiem z owoców granatowca właściwego (Punnica Granatum) pochodzących z kontrolowanych biologicznie uprawi tej rośliny. Jest to stuprocentowy sok, klarowny, odfiltrowany z pozostałości miąższu, bez dodatku konserwantów - taki, jak stworzyła go natura. Jakoś soku jest potwierdzona certyfikatami Eko-Garantie.